Полицијата растури домашна забава во Скопје - приведени осум лица

По добиена пријава во СВР Скопје, полициски службеници од Полициска станица Карпош ноќеска во 01:28 часот извршиле контрола во стан на бул.„8 Септември“, во кој престојува П.П. (25).

При контролата, покрај П.П., биле затекнати уште седум лица на домашна забава, на возраст од 25 и 26 години и било констатирано дека не се почитуваат мерките за заштита и спречување на ширењето на COVID-19.

Од МВР денеска информираа дека лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

13.06.2021 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега