Полицијата се обидела да го запре, но побегнал, а подоцна во автомобилот пронашле 8 мигранти

Полицијата сопирала возило, но намето да застане тој се обидел да побегнепа пред патарината на Градско, во автомобилот полицијата пронашла седум мигранти.

-На 18.09.2019 околу 01.30 на автопатот Скопје – Гевгелија, во близина на Демир Капија,  полициски службеници дале знак за запирање на две патнички возила „ауди А8“ и „фолксваген фејтон“, но возилата не застанале. Околу 02.15 часот, според пријавеното, пред патарината кај Градско, било оставено возилото „ауди А8“. При преглед во возилото биле пронајдени седум лица - мигранти од Авганистан- соопштува полицијата.

Мигрантите се однесени во Прифатниот центар Винојуг - Гевгелија за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега