Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

„Телевизијата Канал 5“ објави дека во моментов полицијата врши претсрес во домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева денеска си поднесе оставка од функцијата, која како што вели, ќе стане активна кога политичките партии ќе се усогласат за новиот закон и ќе го изберат нејзиниот наследник

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега