Полициска акција во угостителски објект во Тетово - приведени 7 лица

Вчера, во периодот од 00:00  часот до 1 часот по полноќ, од страна на полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово при извршена акциска контрола во угостителски објект лоциран во Тетово.

Како што стои во соопштението од МВР, во угостителскиот објект на улицата „Коле Неделковски“ биле затекнати три албански и четири српски државјанки кои што илегално работеле и престојувале во објектот.

Се преземаат мерки за целсно расчистување на случајот.

 

 

 

21.01.2018 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа