Полнете резервоари: Од полноќ поскап бензин

Регулаторна Комисија за Енергетика донесе одлука за промена на цените на бензинот и дизелот.

Бензинот поскапува половина денар, а дизелот се намалува за истиот износ.

Еуросупер БС 95 е сега 69 денари, додека Еуросупер БС 98 71 денари за литар, а од друга страна Дизелот се продава за 61 денари по литар.

Новата цена на екстра лесното масло за домаќинство е 50,50 денари литар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.07.2019 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега