Полнете шишиња: Една скопска населба утре без вода

Поради реконструкција на водоводната мрежа ф-2 цола на улица Орце Николов бб пред Охридска Банка, утре без вода ќе останат дел од жителите во скопската населба Центар.

Прекин во водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од улица Никола Кљусев, Скопска и дел од улица Орце Николов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега