Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија.

– Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со „Северна“ Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

26.03.2020 - 21:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега