Порачала торта и ја платила 150 евра- кога ја примила нарачката добила напад на гнев (фото)

 

Сју Фокнер од Ридинг неодамна се пожалила на својот Фејсбук профил на непријатно искуство со нарачки преку Интернет.

Контактирала локална слаткарница и побарала торта слична на онаа што ја видела на социјалните мрежи, по пповод 50-ти роденден на нејзиниот сопруг.

Слаткарницата го прифатила нејзиното барање, а цената била 50 фунти (околу 160 евра). Меѓутоа, кога тортата пристигнала, таа воопшто не изгледала како онаа на фотографијата, па дури била покриена и со кучешки влакна.

"Ќерка ми беше вознемирена кога ја отвори кутијата. Колачот воопшто не изгледаше како оној на сликата. Изгледаше како да го направило дете. Беше смешно лошо", напиша таа, а потоа ја контактирале луѓе кои имале слични разочарувачки искуства со истата слаткарница.

Следно страница на слаткарницата беше избришана на Фејсбук.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега