Поранешната девојка на Авичи со потресна порака: Фановите и рекоа ти си крива, ти го уништи

Поранешната девојка на младиот 28-годишен диџеј кој почина викендов, Авичи, упати потресна порака, а потоа се најде на мета на негативни критики и обвинувања за смртта на нејзниото момче.

Моделот и блогерка Наташа Бетенкорт објави потресна порака под заедничката фотографија која ја објави со починатиот диџеј. 

Тоа потикна лавина негативни коментари бидејќи фановите сметаат дека девојките на Авичи вака сакаат да се промовираат.

- Чекај малку нели ти му го скрши срцето пред пет години? Добро се сеќаваме кога рече дека нема да те заборави. Ти го уништи, ти си виновна, стои во коментарите.

 

 

 

23.04.2018 - 19:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа