Поранешно момче и се заканувало на тетовка и ѝ барал пари

Вчера во 18 часот и 45 минути, 21-годишна тетовка во СВР Тетово пријавила дека А.К.(33) од тетовски Требош, со кого се познавала и претходно била во љубовна врска, со закани по животот ѝ барал поголема сума парични средства.                           

 А.К. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега