Посилен од земјотресот во Албанија - Страшна снимка од Турција, се силно се тресе

Разорен потрес од 6,9 степени по Рихтер ја стресе Турција.

Потресот вечерва по кој следат многу афтершокови, се случил во 17:55 минути по локално време.

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазгин.

Жителите во паника ги напуштија своите домови, засега нема информации за штетите и евентуални жртви.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 20:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега