Поскапеа угостителските услуги во Македонија

Цените на угостителските услуги во јуни во споредба со мај годинава се зголемени за 0.2 отсто, а во однос на јуни лани за 1,5 проценти.

Зголемување во однос на мај е забележано во групите Храна за 0.3 % и Ноќевања за 0.1 %,

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – јуни 2019 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 1.8 %, додека во однос на декември 2018 година остана на исто ниво, соопшти Државниот завод за статистика.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.07.2019 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега