После пријатно и сончево утро следи дожд, а од утре пеколни температури

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево и топло со максимална температура до 33-тиот степен, а попладне локално можна е појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега