Последната желба на Бјелица: „Кога ќе заминам, организирајте забава во бело, не сум јас за тага“

Познатата српска писателка Исидора Бјелица почина на 52-годишна возраст.

Исидора последните два месеци од животот ги поминала со родителите Невенка и Димитрије, а последна желба и било да се организира забава во бело кога таа ќе почине.

Бројни познати личности се збогуваа со неа, а пејачката Зорана Павиќ откри една од последните желби на Исидора.

– Јас ја чувам твојата порака …” пингви, кога ќе заминам.. организирај забава во бело .. ме познаваш, јас не сум за таа тага и пренемагање… Јас ќе го одржам ветувањето, ќе има забава во бело кога твојата изнемотена душа ќе биде „на сигурно“… а ти ни намигни под некој луд шешир дека сè е во ред и дека ништо повеќе не боли … Неповторлива моја пингви … Ангелите нека ти ги залечат сите рани, се наведува во објавата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега