Последни моменти поминати со неговата ќерка фатени на камера- Коби и Џиџи ден пред несреќата (ВИДЕО)

Светот остана затечен по страшната несреќа која се случи вчера во Калифорнија.

Девет лица загинаа, а помеѓу нив беше и легендарниот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џијана.

Џијана тренирала кошарка и имала голема желба да се пробие во женската НБА игра, а може да се каже и дека беше на добар пат.

Популарен американски таблоид објави фотографии од Коби И Џиџи од последниот натпревар кој го одигра тринаесетгодишното девојче.

Утакмицата е одиграна во саботата во „Мамба Академија“ каде Џијана играше два натпревара.

Коби Брајант седи покрај теренот, а секоја прилика ја искористи да подели совет со неговата ќерка.

Таблоидот не пренесува дали Коби бил тренер на екипата или не, но повеќе од јано е дека уживал о улогата на тренер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега