Последно пророштво: Баба Ванѓа пред смрт оставила важни зборови за човештвото

Бугарската гатачка Вангелија Пандева Димитрова, баба Ванѓа позната е по своите пророштва но малку е познато што претскажала пред смрт а се однесува на целото човештво.

Гатачката која ослепела на 12 години живеела во бугарското село Рупите затоа што ова подрачје го сметала за извор на енергија.

Баба Ванѓа починала на 11 август 1996 година а пред смртта им оставила на генерациите кои доаѓаат важна порака. Нејзините последни зборови биле:

„Ќе дојде време на чуда кога науката ќе направи големи откритија на полето на нематеријалното“.

Точно во 9:20 часот кога видовитата баба Ванѓа го напуштила овој свет сказалките на ѕидот од нејзината соба застанале.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега