Потрагата по Даниела заврши трагично - нејзиното безживотно тело пронајдено во Вардар

Потрагата по скопјанката Даниела Пецевска заврши трагично. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во реката Вардар во село Горно Лисиче.

Вчера околу 13 часот е извлечено од водите на реката Вардар во Горно Лисиче.

– Од водите на Вардар кај железничкиот мост во село Горно Лисиче, извлечено e женско тело од екипа од БППЗ – информираат од МВР.

Даниела е мајка на три деца. Нејзиното семејство 5 дена трагаше по неа откако беше пријавена за исчезната.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега