Потврдени два нови случаи со коронавирус во Хрватска

Потврдени се два нови случаеви со коронавирусот во Хрватска.

Според министерот за здравство ВилиБерош, се работи за блиски лица навеќе засразение.

Еден од заразените е во Ријека, а другиот во Загреб.

„Сите случаи во Загреб се врзани со првозаразениот и веќе сите се под надзор“ рече министерот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега