Повредена жена пешак вечерва во Скопје

Во СВР Скопје вечерва во 19.11 часот е пријавено дека на бул. „Филип Втори Македонски“ патничко возило „шкода“ со скопски регистарески таблички удрило во жена пешак. Од МВР за МИА информираа дека жената со повреди е пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Во тек е увидот на местото на несреќата.

01.03.2024 - 23:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега