Повредени 4 лица во тешка сообраќајка: Два автомобили удриле во камион пред Ресен

Четири лица се повредени откако два автомобили се судриле со камион во тешка сообраќајна несреќа која вчера доцна попладнето се случила пред Ресен.

„На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(61) од Битола, патничко  возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(54) од с.Делогожда, струшко, и товарно возило „ман“ со полуприколка, со албански национални ознаки, управувано од К.М.(57) од Р.Албанија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачите Т.П. и Н.К., како и сопатниците од возилото „тојота“ К.П.(55) и Г.П.(40), двајцата од Битола, а со телесни повреди се здобил сопатникот од истото возило Б.М.(40) од Битола, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ и Општата болница во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.“ - информира МВР

06.12.2021 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега