Повторно пресврт со времето - Лоша временска среде јули

Следува период на променливо и посвежо време.

Денеска и во сабота во попладневните часови ќе има појава на локален дожд.

Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува во сабота во текот на ноќта и во недела.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 08:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега