Повторно се тресе: Нов земојтрес во Скопје утрово

Нов земјотрес утрово околу 8:10 ги стресе скопјани. Магнитудата според Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет била 3 степени според Европската макросеизмичка скала. 
Земјотресот е во скопското епицентрално подрачје.
Од Сеизмолошката опсерваторија информираат дека ноќта била мирна без потреси и афтершокови. 

 
 
13.09.2016 - 09:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега