Пожар кај Тиват: Пожарникарите даваат се од себе за да го изгаснат

Во морето пред Порто Монтенегро избил пожар на една јахта кој го гаснат пожарникари од Тиват и припадници на Службата на маринците на Порто Монтенегро, пренесува Радио Тиват.

Во гасењето на пожарот учествува и специјало противпожарно пловило „Јован“.

Пожарот се гаси и со водени топови и пловила.

Како што јавуваат медиумите во Црногора, моментално се утврдува причината за пожарот на јахтата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.09.2019 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега