Пожар во американската амбасада во Скопје

Вчера околу 17 часот и 30 минути е пријавено дека на улица "Лазар Личеновски" во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија.

Од МВР велат дека е излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од страна на вработените било кажано дека нема потреба од интервенција.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега