Пожар во близина на РЕК Битола

Во вечерните часови дојде до запалување на трева и нискостеблеста шума, на и под одлагалиштето за пепел во РЕК Битола, јавува битолската телевизија Тера.

Надлежните служби на РЕК Битола веднаш излегоа на терен и состојбата е под контрола. Направени се ровори за пресретнување на пожарот, а известени се и противпожарните единици доколку има потреба да реагираат, јавува телевизијата.

Во пожарот не се зафатени ниту машини, нути било каква друга инфаструктура на комбинатот, велат од РЕК Битола за Тера.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.09.2020 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега