Пожар во фабрика за сокови во Охрид

Во фабрика за сокови лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид, се појавил пожар во неделата ноќта.

-Од извршениот увид констатирано е дека пожарот зафатил неколку пластични и гумени предмети по што, бил изгаснат од чуварската служба, информираат од СВР Охрид.

Во пожарот нема повредени лица, а предизвикана е мала материјална штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега