Пожар во Лисиче - на терен 4 пожарникарни возила

 Пожар избувна во близина на каналот во Лисиче, а според првичните информации, опожарени се половни хаварисани возила. 

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА потврдија дека на терен се испратени четири противпожарни возила, а повеќе информации најавија за подоцна. 

Засега не се знае која е причината за пожарот. 

 

 

 

12.10.2018 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега