Пожар во стан во Куманово

 

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“  во Куманово.

Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски информираше дека на терен се две противпожарни единици со десет пожарникари кои во моментов го гасат пожарот.

Од Итна помош во Куманово потврдија дека нивна екипа, исто така е на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 17:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега