Пожарот кај Бањани со канадери ставен под контрола

Со шест налети на авионите на Дирекцијата за заштита и спасување и исфлени 15 илјади литри вода, пожарот кај село Бањани е ставен под контрола.

 

Од Дирекцијата апелираат граѓаните совесно да се однесуваат за заштита на шумите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 20:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега