Познат фудбалер извршил самоубиство - во стан во Белград со пиштол пукал во својата глава

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ изврши самоубиство, дознава Курир.рс

Според пишувањата на српските медиуми наводно се убил со пиштол во изнајмениот стан во центарот на Белград, каде живеел со девојката.

Мрдаковиќ, според сознанијата, седел на кревет и со зборовите „не можам веќе“ земал пиштол. Девојката избегала од станот и повикала полиција. Кога дошле го затекнале мртвото тело на фудбалерот. Мрдаковиќ си пукал во главата.

Мрдаковиќ е роден во 1982 година во Ниш.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега