Позната причината за смртта на Антиќ

Поранешниот селектор на српската репрезентација, Радомир Антиќ почина денеска во 72 година по тешко боледување.

Медиумите од Шпанија, во чија престолнина, Мадрид почина Антиќ, пренесуваат дека умрел од панкреас.

Тој со години имал проблем со џигерот и панкреасот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 23:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега