Познатата манекенка се впушти со голи гради во борба со коронавирусот (ФОТО)

 

Познатиот модел, разголемата сензација на Инстаграм, Деми Роуз, честопати е главна тема на британските таблоиди, но и на социјалните мрежи…

Оваа бринета позната по бујните облини, речиси секојдневно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм

Така Деми Роуз и покрај сета еуфорија и паника околу коронавирусот, покажа дека не му се плаши на Ковид 19, па стигна да ги израдува своите следбеници.

 
 
 
View this post on Instagram

Wild spirit @brendanforbes

A post shared by Demi (@demirose) on Mar 9, 2020 at 9:08am PDT

На својот Инстаграм Деми сподели фотографии на кои се гледа како ужива на Алпите во разни активности.

Потпрена на дрвената ограда со поглед на прекрасниот планински масив покриен со снег, таа се сликаше топлес сончајќи ги своите гигантски гради, чии набрекнати брадавиците од студот ги прекрила со трегерите, додека ги крие очите зад големите очила за сонце.

Неколкуте вакви пози таа ги поткрепила со посвета: „l’art subtil de ne pas se soucier“, што на француски значи: „суптилна уметност наместо грижа“, асоцирајќи на грижите на светот во спсрвувањето со коронавирусот, од кој Деми, очигледно не се плаши, па му оди во пресрет со голи гради!

 
 
 
View this post on Instagram

l'art subtil de ne pas se soucier

A post shared by Demi (@demirose) on Mar 11, 2020 at 3:24pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.03.2020 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега