Познатиот актер откри дека е осамен: Сите луѓе што ги знаев се мртви, ќе умрам сам

Актерот Вилијам Шатнер неодамна откри дека нема пријатели и дека ќе умре сам.

Имено, актерот кој е најпознат по улогата на капетанот Џејмс Ти Кирк во „Ѕвездени патеки“, во едно од последните интервјуа за SFX проговори за својот живот и кариера.

Иако 93-годишникот имаше успешна кариера и сè уште е во интеракција со многу фанови и луѓе на „Ѕвездени патеки“, тој вели дека нема вистински пријатели и дека најверојатно ќе умре сам.

-Дојдов до заклучок дека сите се осамени. Кога ќе остарите, мислите: “Боже, сите овие луѓе што ги познавав и мислев дека ми се пријатели се мртви”. Сам сум, сам ќе умрам. тој рече.

Сепак, актерот објасни колку луѓе ја игнорираат оваа ситуација која ја смета за застрашувачка. Вели дека многу луѓе го исполнуваат животот со вино, жени и песна.

20.06.2024 - 23:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега