Познатиот физичар Мичио Каку го преплаши светот: Ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот

Доказот стигна од НАСА, а го прикажува она од што сите се плашевме. Во моментов екстерните урагани во САД се резултат на вештачка манипулација со времето.

Патрик Роди, експерт за геоинжинеринг, ја откри најновата сателитска снимка на НАСА и чудните аномалии околу ураганите Харви и Ирма.

Тој откри дека неговите налози се судираат со наводите на другите научници кои тврдат дека ХАРП-системот е одговорен за неодамнешните урагани ширум светот.

Познатиот физичар доктор Мичио Каку тврди дека ураганите се „проектирани од страна на човекот“, како резултат на Владината модификација на времето во која од небото се прска со наночестички, а потоа со употреба на ласери се „активираат“ бурите.

Погледнете ја анализата:

 

 

 

 
 

 

 

11.09.2017 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега