Познато кога почнува исплатата на мајските пензии


Како и секој месец така и овој пензиите ќе се исплатат на првиот работен ден од месецот.

Пензионерите своите пензии може да ги очекуваат во редовниот рок, односно првиот работен ден во јуни, а тоа е 3.06.2024 (понеделник).

Некои од македонските банки исплатата на пензиите ја вршат и предвреме

30.05.2024 - 11:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега