Пратеници од германскиот Бундестаг во работна посета на Македонија

Пратеници од германскиот Бундестаг денеска ќе бидат во работна посета на Собранието на Македонија.

Како што соопшти собраниската прес-служба германските пратеници ќе се сретнат со претседателот на Собранието Талат Џафери, со Владимир Ѓорчев, претседател на Пратеничката група на Собранието на Македонија за соработка со Парламентот на Сојузна Република Германија и членовите и со Шпреса Хадри, член на Комисијата за европски прашања и Антонијо Милошоски, претседател на Комисијата за надворешна политика и членовите од двете комисии. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.06.2019 - 08:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега