Пратеникот Крсто Мукоски од Собранието пренесен на кардиологија

Пратеникот Крсто Мукоски попладнево е пренесен на кардиологија откако му се слошило во Собранието, пренесува експрес.мк.

Мукоски беше пуштен од притвор од страна на судот со цел да може да учествува на седницата за уставни измени.

Според извори во скопска Кардиологија неговата состојба е стабилна и пуштен е на домашно лекување.

 

 

 

19.10.2018 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега