Пред нас е студена вечер - Температурите низ Македонија

Времето во Македонија денеска сончево ама стидено. 

Ова се моменталните температури низ градовите:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со постепен пораст на дневните температури.

По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време.

Во петок попладне и во сабота има локални врнежи од дожд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 16:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега