Прегазени двајца пешаци во Битола

Двајца пешаци на возраст од 65 и 63 години се тешко повредени откако во нив удрил автомобил на битолската улица „Македонски гемиџии“.

Како што информираат од МВР, несреќата се случила во утринските часови на 22. јануари, а автомобилот марка „рено меган“ го управувал 27-годишник од Битола.

Повредените пешаци биле итно пренесени во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош.

На местото на незгодата бил извршен увид од екипа на битолската полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега