Прекрасна вест: Се роди Бамби во скопската зоолошка

„Ни се роди бебе“. Оваа прекрасна вест ја споделија од скопската Зоолошка градина.

Станува збор за бебе срна.

-Малото преслатко Бамби е старо само неколку дена, а освен мајката за него се грижат и другите срни во групата. Да ни е живо и здраво, напишаа од ЗОО Скопје.

 

 

 

09.07.2018 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега