Премиер лига до следната година без навивачи

Нема да има навивачи на натреварите во Премиер лигата, барем до 2020. година.

Клубовите од најсилното англиско натпреварување в среда се враќаат на тренинзи и наскоро сезоната би можела да продолжи. Нормално, без публика.

Меѓутоа, публика нема да има ниту наредната сезона, поточно барем шест месеци.

Медицинскиот советник на Премиер лигата, Марк Жиле изјави дека навивачите нема да се вратат на трибините во следните шест месеци, а најдолгиот период на натпревари без публика би можел трае една година.

Според последните информации, фудбалот бо Англика би можел да се врати јуни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.05.2020 - 23:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега