Престанува забраната за возила на патот Маврови Анови – Дебар

Престанува забраната за возила на патот Маврови Анови – Дебар која беше воведена поради изведување на асфалтерски работи, соопшти АМСМ.

Останува во важност поставената времена сигнализација. Работите на патот продолжуваат да се изведуваат од страна на Пелагонија АД Гостивар.

04.08.2022 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега