Претепан контролор на Градски паркинг

Вчера попладне претепан контролор на Градски паркинг

Вчера  во 15 часот и 20 минути во СВР Скопје, Н.И.(57) од село Буковиќ,скопско пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на бул.„“Гоце Делчев во Скопје додека извршувал работни задачи како контролор во ЈП Градски паркинг, поради недоразбирање за паркинг простор бил физички нападнат од Ф.П.(32) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега