Прилепчанец направил сообраќаен прекршок, па нападнал полицаец

27-годишен прилепчанец направил сообраќајна прекршок, па нападнал полициски службеник.

Како што соопштуваат од МВР, синоќа во 01:50 часот, полициски службеници пред угостителски објект во Прилеп го лишиле од слобода И.Ј.(27) поради физички напад на полициски службеник,а претходно направил прекршок на истата улица.

 Тој бил приведен во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2020 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега