Пристигна млада месечина во близнаци: Најсилно влијание ќе имаат овие три хороскопски знаци

Иако Меркур е ретрограден, па ни е тешко да се фокусираме на нешто ново, енергијата на младата месечина треба да се искористи за нов почеток.

Положбата на планетите е таква што Јупитер и Марс во Овен незапирливо ги туркаат работите напред, па во секој случај не очекува голем пресврт. Искористете ја новата месечина кај Близнаците за да донесете важни одлуки и да започнете нешто ново. Сепак, оваа позиција на Месечината нема да им угоди на некои знаци, па затоа треба да се подготват за турбуленции.

Младата месечина во Близнаци нема да ги задоволи Рибите, Стрелците и Девицата.

РИБИ – Младата месечина во Близнаците ви носи семејни проблеми, а веројатно ќе биде еден родител. Ве очекуваат зголемени грижи за станот, а можно е да добиете решение или хартија што не ви одговара. Некои припадници на вашиот знак ќе размислат за преселување.

ДЕВИЦА – Младата месечина во Близнаци ви носи напорен работен ден, па не очекувајте да бидете организирани. Кога ќе земеме во предвид дека Меркур е ретрограден, јасно е зошто нема да имате влијание да не напредувате на работа. Овој аспект ќе ги одреди промените во кариерата на кои ќе треба да се прилагодите.

СТРЕЛЕЦ – Младата месечина е поттик за промени во партнерските односи. Ова се однесува и на вашиот деловен партнер и на вашиот приватен партнер. Можни се брачни кризи.

Што се однесува до Близнаците, време е да се ослободите од стресот и траумите од минатото. Ова е нов почеток во кој можете да донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот. Ослободете се од старите модели на однесување и започнете нешто ново.

27.05.2022 - 11:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега