Приведен Албанец баран со Интерпол на граничниот премин „Ќафасан“

МВР информираше дека вчера во 13:10 часот на Граничниот премин Ќафасан приведен бил 42-годишниот М.М. од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија.

Лицето е спроведено до Полициската станица Струга за натамошна постапка, велат од полицијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2020 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега