Приведен e избеган крадец осуден на затвор од 10 години и пет месеци

 

Денеска во 08.10 часот на ул.„Јадранска магистрала” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.И.Д.(35) од Скопје.

Тој бил баран по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово, за доиздржување казна затвор од четири години и осум месеци, а осуден со повеќе пресуди на единствена казна затвор од 10 години и пет месеци за сторени кривични дела по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

27.06.2022 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега