Приведен криминалец од Битола баран со потерница

 
На 28.03.2023  во Битола од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола  приведен е Н.П. (35) од Битола, кој бил баран со потерница по наредба од Основен суд Битола за издржување затворска казна во траење од една година. Н.П. е спроведен до КПУ Затвор Битола за издржување на казната.

 

28.03.2023 - 20:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега