Приведена 47. годишна скопјанка барана со потерница

На 15.10.2021 во 12.00 часот на ул.„Владимир Полежиновски” во Скопје, Оперативен тим потраги од ЕВР Кисела Вода, врз основа на централна потерница од Основното јавно обвинителство, ја лиши од слобода Д.С.(47) од Скопје.

Таа се барала во врска со член 353 – „злоупотреба на службена положба“ и член 247 – „измама“ од Кривичниот законик.

 

Лицето ќе биде преддаено на обвинителството.

15.10.2021 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега