Приведени двајца тетовци, полицијата ги фатила со хероин

Полицијата приведе две лица од Тетово, кај кои бил пронајден хероин.

МВР јави дека апсењето се случило синоќа во гостиварското село Градец, а станува збор за лица на 45 и 49-годишна возраст.

„При нивен и преглед на возилото „киа“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ј.С., бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега